Uyuz böceği ile mücadele

uyuz-bocegi-ile-mucadele

İlk anda derinin altına yerleşen uyuz böcekleri insanda şiddetli bir kaşıntı hissi uyandırırlar. Bu kaşıntı hissinin olmasının nedenlerinden biri de sürekli olarak derinin altında hareket etmeleridir.

uyuz-bocegi-ile-mucadele
uyuz-bocegi-ile-mucadele

0.4 mm boyunda olan uyuz böcekleri çok küçük oldukları için sadece mikroskoplarla görülebilirler. Rengi sarıdır sekiz adet kıllı bacağı vardır. Derinin altına girer girmez yumurtalarını bırakır ve orada üremeye başlarlar. Dişileri küçük, erkekleri büyük bir yapıya sahiptir.

Şayet sizde aşağıdaki belirtiler oluşmuşsa uyuz böceklerinin kurbanı olmuşsunuz demektir.

*Uyuz böcekleri derinin altında girdikten hemen sonra kaşıntı ve su kabarcıkları oluşmaya başlar.

*Deride kızarma ve kabarcık oluşur. Uyuz böcekleri en çok parmak aralarını, dirsekler ve koltuk altını severler ve o noktalara yerleşirler.

Bu belirtiler ortaya çıktıktan sonra derhal uzman bir cilt doktoruna görünmeniz gerekmektedir. Şayet yaşadığınız alanda uyuz böcekleri ve benzeri böcekler varsa ve bunlarla mücadele edemiyorsanız güvenilir ve garanti sonuç veren ilaçlama firmalarıyla görüşmeniz doğru olacaktır.

Oldukça yoğun bir nüfusa sahip olan ve dönem dönem herkesin bu tarz sıkıntılar yaşayabildiği İstanbul’da, Üsküdar ve çevresi için en etkili fare ilaçlama firmaları görev almaktadır. Bu firmalar arasında ekiplerine değer veren, eğitimli uzmanları ile fark yaratan, müşterileri ile diyaloğu sağlam ve yapılan ilaçlama işleminin ardından en etkili çözümleri elde edebilen ilaçlama şirketiyse Üsküdar İlaçlama Şirketi’dir. Fare ve böcek ilaçlama hizmetlerinin en iyi şekilde halledilip insanlara daha temiz ve daha hijyenik evlerin, iş yerlerinin ve sosyal alanların bırakılması ancak bu sayede mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte müşterilerimizin firmamızdan duyduğu memnuniyeti sürekli olarak dile getirmeleri karşısında büyük mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz.

Haşere ve kemirgen türleri yapıları gereği taşıdıkları virüs ve mikroplar sebebiyle çok sayıda hastalığa neden olabilirler. Özellikle farelerden insanlara geçen salgın hastalıklar vardır. Bu Salgın hastalıklar dolayısıyla insanların yaşamları son bulabilir.

Bu böcekler önlem alınmadıklarında çok ciddi hastalıklara neden olabilirler. Taşıdıkları mikropları kolayca insanların kanına karıştırabilirler. Tifo, kolera, veba, alerjit rinit, mantar, egzama ve ciddi deri döküntüleri gibi hastalıklara neden olabilirler.

Üsküdar böcek ilaçlama sizlere 7/24 saat boyunca geniş ağ sistemiyle sizlere hizmet vermeye hazır.