Tespih Böceklerinin Özellikleri

tespih-boceklerinin-ozellikleri

Tespih Böceklerinin Özellikleri

tespih-boceklerinin-ozellikleri
tespih-boceklerinin-ozellikleri

Tespih böceğinin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak onu diğer haşerelerden ayrıt etmenizde büyük katkı sağlayacaktır. Evinizdeki haşerenin tespih böceği olup olmadığını anlamak için dış özelliklerine bakmanız lazımdır. O halde tespih böceklerinin özelliklerine gelin hep beraber bakalım…

Boğumlu bir yapıdan oluşan bu haşerenin boyu 3 cm’yi geçmemektedir.

Çok bacaklılar familyasına ait olan bu haşere, kendi türünden olan çıyanlar gibi oldukça hızlı ve kıvrak hareket etmektedir.

Kendilerini gizlemek için ayak ve baş kısmını birleştiren ve boğumları yardımıyla bir top halini alan bu haşereye tespih böceği de bu nedenle denilmiştir.

Hemen her yerde karşılaşabileceğiniz tespih böceklerinin yaşadıkları yerleri başlıklar altında toplayacak olursak;

  1. Nemli alanlarda, denizlerde, okyanuslarda, göllerde,
  2. Evlerde banyo ve mutfaklarda, gider borularında,
  3. Yağmur alan bölgelerde,
  4. Hamamlarda,
  5. Restoranların ve lokantaların mutfaklarında,
  6. Alışveriş merkezlerinin lavabolarında,
  7. Sürekli ıslak kalan okul lavabo ve tuvaletlerinde bol miktarda bulunurlar.

Üsküdar Böcek İlaçlama firması olarak senelerden beri hizmet verdiğimiz bölgemizde, en kaliteli ve en kesin sonuçları her zaman bizler sunmaktayız. Gerek tespih böceği ilaçlama gerek tüm haşerelerle mücadele etme konusunda bizlere her zaman güvenebilirsiniz. Çağrı merkezlerimize ulaşmak için bizlere günün 24 saati arayabilirsiniz.

Böcek ilaçlama genel itibarıyla kişilerin rahatsızlık duyduğu sağlığa zararlı olan böcek, haşere, fare gibi canlıların ortadan kaldırılmasını amaçlayan ilaçlama şirketlerinin yaptığı uygulamadır. Firmalar istenilen her alanda böceklerin sayısı veya büyüklüğü fark etmeksizin ilaçlama yapabilir.

Böcek ilaçlama teknikleri kapalı alanlarda olduğu kadar açık alanlarda da oldukça etkilidir. Firmalar Sağlık Bakanlığından onaylı ‘Sağlık Bakanlığı onay Belgesi’ alarak insanlara hizmet sunabilirler.

Kişilerin bu konuda hassas davranması ve belgesi bulunmayan firmalardan ilaçlama hizmeti almaması önemlilik arz eder. Tercih edilecek firmalar güven vermeli. Aynı zamanda ilaçlama şirketleri böcek, sinek, fare, pire vb. ilaçlama hakkında tüm detaylara hakim olmalıdır.
İnsanları yaşamları boyunca önem vermesi gereken en önemli husus sağlıktır. Sağlığımızı olumsuz bir şekilde etkileyen her türlü etkenden uzak durmalıyız. Bireyin mutluluğu ve psikolojik sağlığı aslında bünyesel ve akıl sağlığına bağlıdır. Bazı haşereler kan veya temas yoluyla insan sağlığını ciddi derecede etkiler. Özellikle bebek ve çocuk sağlığını düşünme konusunda yetişkinlere çok büyük sorumluluk düşer. Bunlara önlem almak günümüz koşullarında ilaçlama firmaları sayesinde oldukça kolaydır.

Birçok ilaçlama şirketi bireylerin rahatsızlıklarını dinleyerek çözüm odaklı bir çalışma yürütür. Mağaza ve marketlerden alınan böcek ve sinek ilaçlama spreyleri hiçbir zaman tam olarak çözüm sağlamaz. Hatta bazı ürünler geçici fayda sağlamakta bile yetersizdir. Eğer böcekler, haşereler ve fareler hakkında sorun yaşamaktaysanız sizin ve aileniz için en kalıcı çözüm bulunduğunuz alanı güvenilir bir firma aracılığı ile ilaçlamaktır.
İlaçlama sonrasında ilaçlanan bölge, özellikle de ev alanı ise bir süre terk edilmelidir; Aksi takdirde sağlığımızı olumsuz yönde etkileyecek bazı durumlarla karşılaşabiliriz. Bazı ilaçlama yöntemlerinden sonra ise ilacın etkisi ve kalıcılığının artması için bir süre evde derinlemesine temizlik yapılmamalı.

Üsküdar böcek ilaçlama şirketi, hizmetlerini aksatmadan gerekli tüm önlemleri alarak insan ve çevre sağlığını tehdit eden haşerelere karşı, dev ekibi ve yüksek kalitedeki ilaçlarıyla mücadele etmektedir.

Dezenfekte çalışması sonrası uygulamanın gerektirdiği ölçüde devamı gelmelidir. Uygulamada devamlılık her zaman için en sağlıklı sonucu sağlar. İlaçlama sonrasında evinizde bulunan her türlü  haşere, sinek ve farklı canlıdan en kısa sürede ve verimli bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Tespih böcekleri her evde olmasına rağmen pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. Genellikle diğer haşerelerle karıştırılan bu haşere aslında oldukça farklı ve tehlikeli bir türdür. Çünkü koyu renkli olanları insanları ısırabilmektedir. Ayrıca bu haşerenin ne derece tehlikeli olduğunu anlamak için aynı familyadan geldiği diğer üyelere de bakmak lazım. Tespih böcekleri kırkayaklar ve de çıyanlarla aynı familyadan gelmektedir. Diğer haşereler gibi çoğalma özelliği olan tespih böceği ile mücadele etmenin yolu işin uzmanlarından destek almaktan geçer. Bu konuda yüzlerce tespih böceği ilaçlama uygulaması yapan sektörün öncü ismi Kâğıthane Böcek İlaçlama firmamız ile iletişime geçebilir, Çağrı Merkezimizden destek alabilirsiniz.