Tahtakurusu Nedir?

tahtakurusu-nedir

Tahtakurusu oldukça farklı ve minik, her yerde yaşayabilen, her evde olabilen bir haşeredir. Bu nedenle de onlardan kurtulmak için pek çok yola başvurulmuş, bireysel yöntemler aranmıştır. Fakat bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramadığı gibi tahtakuruları evlerde ve diğer mekanlarda çok daha çoğalmıştır. Peki tahta kurusu nedir?

En çok ilaçlama uygulaması yaptığımız haşere ve fare gruplarıysa şu şekildedir;
Pire, kene, hamam böceği, tahtakurusu, akrep, kalorifer böceği, karınca, güve, tahtakurdu, çıyan, deri böceği, kulağakaçan böceği, gümüş böceği, sivrisinek, arı, tatarcık, salyangoz, tespih böceği, kertenkele, çatı faresi, lağım faresi, pamuk faresi, fındık faresi.
Haşere ve kemirgen türleri yapıları gereği taşıdıkları virüs ve mikroplar sebebiyle çok sayıda hastalığa neden olabilirler. Özellikle farelerden insanlara geçen salgın hastalıklar vardır. Bu Salgın hastalıklar dolayısıyla insanların yaşamları son bulabilir.

Tahtakurusu Haşeresinin Özellikleri

Her şeyden önce tahtaların içinde, arasında bulunan ve gündüzleri dinlenerek geceleri tahtaları ve tahtadan üretilmiş eşyaları yiyerek beslenen bu haşere, oldukça parlak bir görünüme sahiptir. Tahtakuruları da böceklerin zararları konusuna giren haşerelerdendir, hatta etçil olmamasına rağmen çoğu zaman insanları ısırabilmektedirler.

Eğer evinizde tahtakurusu böceğinin olup olmamasından şüpheleniyorsanız;

  • Geceleri düzenli bir şekilde kemirme sesleri duyuyorsanız,
  • Masa ve koltukların altında toz şeklinde dökülmüş tahta parçacıkları varsa,
  • Eşyalarınızın tahta bölgelerinde minik delikler açılmışsa,
  • Rutubet kokusu eşyalarınızda hakimse bu haşereden evinizde var olduğundan emin olabilirsiniz.

Tahtakurusu İle Mücadele

Üsküdar Böcek İlaçlama aksatmadan uyguladığı kaliteli ve uzman ekibe sahip personeliyle, insan ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen böcek ve haşerelere karşı mücadele ederek sizlere kesin ve güvenli sonuç verecektir.

Paslı kırmızı renginde olup önlem alınmadığı halde çok ciddi hastalıklar bulaştırması kaçınılmazdır. Eğer garantili kesin sonuç veren, güvenebileceğiniz bir ilaç firmasına başvurmadığınız sürece bu tehlikeyle birlikte yaşamaya devam edeceksiniz. Tahta kurularının en sevdiği nokta kan damarlarıdır ve ısırdıkları anda salgılarıyla uyuştururlar ve bu işlemi genelde siz uyuduğunuzda yaparlar. Özellikle, kollar, boyun, bilekler en çok ısırdıkları bölgelerdir. Bu bölgelerde şiddetli kaşıntı ve kızarıklıklar oluşur. Tahta kuruları, depresyon, stress, uykusuzluk ve alerjik hastalıkları neden olurlar.

Tahtakurusu ile mücadele ederken ya tek tek eşyaları atmalısınız ya da iyi bir ilaçlama firmasına tahtakurusu ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız. Sizlere her haşere ilaçlama işlemlerinde en nitelikli uygulamalar ve en profesyonel kadrosu ile hizmet veren Üsküdar ilaçlama şirketimize 7/24 ulaşabilirsiniz.