Tahta kurusu nasıl yok edilir?

tahta-kurusu-nasil-yok-edilir

Cimicidae sınıfından olup küçük, kanatsız  böceklerdir. Kırmızı, kahverengi renkleri olan 4-5 mm boyunda, oval olan tahta kuruları pireler gibi kanla beslenirler. Geceleri ortaya çıkan tahta kuruları bir yıl boyunca hiç beslenmeden yaşayabilen ve soğuk hava koşullarına alışkın olan böceklerdir. Daha çok ahşap eşyalarda, ortülerde, çarşaflarda, süpürgeliklerde, priz boşluklarında, fotofraf çerçevelerinde, sıva çatlaklarında, cüzdan, bavul, çantalarda bulunurlar. Otellerde çok fazla bulunan böceklerdendir.

Tahta kuruları günde 1-5 yumurta yaparlar. Ömürleri boyuncada 500 yumurta yapabilirler. Oda sıcaklığında 300 gün kadar yaşayabilirler. Beslenme işlemi bittikten sonra yuvalarına dönen tahta kuruları önlem alınmadığında ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirler.

Evlerinizden tahta kurularını uzaklaştırmak için yapmanız gereken kıyafetlerinizi, dolabınızı, çarşaf, yorgan ve örtülerinizi yıkayıp sık sık havalandırmanızdır.

Yaşam alanınızda müdahale edemeyeceğiniz çoğunlukta tahta kurusu varsa mutlaka bir ilaçlama firmasına başvurmanız gerekmektedir. Bu firmalar kullandıkları ilaçlar açısından güvenilir ve kesin sonuç veren şirketler olmalıdır.

Üsküdar Böcek İlaçlama Firması insan sağlığı açısından hijyenik olan böcek ilaçlama uygulamalarını otellere getiriyor. Firmamız, başta Üsküdar olmak üzere, İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçelerinde hizmet vermektedir. Sizde insan sağlığını tehdit eden böcek ve haşererin yaşam alanı oluşturduğunu görüyorsanız Üsküdar Böcek İlaçlama Firması’nı hemen arayın!

Tahta kurularıyla daha çok seyahate gidiş ve seyahatten dönüşte karşılaşmanız mümkün çünkü bu haşerelerin sevdikleri yerdir bavullar ve valizler… Bu  nedenle valizinizi toplarken çok dikkatli olmalısınız her an bir tahta kurusuyla göz göze gelebilirsiniz.

Direk olarak kan damarlarına saldıran tahta kurularının bulaştırdığı hastalıklar cilt hastalıkları ve alerjik hastalıklara neden olurlar. Tahta kurularının ısırdığı bölgeye mutlaka oksijenli suyla müdahale ediniz ve kesinlikle ısırılan bölgeyi kaşımayınız aksi halde iyice kanayıp yara haline gelecektir bu da enfeksiyonun diğer bölgelere yayılmasına neden olur. Şayet belirtileri geçmezse derhal bir hekime başvurmanız doğru olacaktır.

Üsküdar böcek ilaçlama uzman, eğitimli ekibiyle ve geniş ağ sistemiyle bulunduğunuz bütün lokasyonlarına rahatlıkla ulaşabilir. Böcek ilaçlama fiyatları, böceklerin yoğun olarak bulunduğu yerlere ve alanın metrekaresine göre değişim göstermektedir.