Sümüklü Böcekten Kurtulma Yolları

sumuklu-bocekten-kurtulma-yollari

Havaların ısınmaya başlaması ile etrafta sık sık gördüğümüz sümüklü böcekler bazen oldukça can sıkıcı olabilmektedirler. İnsan sağlığına doğrudan bir zararları olmasa da maddi açıdan oldukça fazla zarara yol açabilen sümüklü böcekler, oldukça yavaş hareket eden, refleksleri yok denebilecek kadar az olan haşerelerdir. Dış görünüşleri itibariyle diğer haşerelerden oldukça farklıdır. Peki sümüklü böcekler nerelerde bulunurlar?

sumuklu-bocekten-kurtulma-yollari
sumuklu-bocekten-kurtulma-yollari
  • Yeşil alanlarda, bahçelerde, tarlalarda,
  • Binaların dış cephelerinde,
  • Araba tekerleklerinde,
  • Bitki kök ve gövdelerinde, meyve, sebze ve çiçeklerin üzerinde,
  • Balkonlarda,
  • Yazlık evlerin tavanlarında,
  • Ağaç gövdelerinde, yapraklarda ve hatta büyük baş hayvanların üzerlerinde bile olabilmektedirler.

Saydığımız yerlere özellikle evlerin dış cephelerine,  tavanlarına maddi açıdan zarar veren bu haşereler, salgıladıkları sıvılar nedeniyle duvarlarda iz bırakırlar. Bu izler silmekle geçmediği gibi, parlaması ile de oldukça dikkat çekidir. Evlere gelen böceklerden en çok maddi hasara yol açan haşeredir. Ayrıca bir sümüklü böcek bile bir evin tüm duvarlarında metrelerce iz bırakabilecek salgıya sahiptir. Bitki kök ve gövdelerinde, meyve ve sebzelerin üzerinde bulunduğunda ise sümüksü yapısını bu meyvelere akıtarak, onları yenilmez hale getirir. Bu sebeple onlardan bir an önce kurtulmamız gerekir.

Yağmurlu havalarda hemen her yerde gördüğümüz bu haşereden pek çok kez bireysel mücadele ile kurtulmaya çalışılsa da bunlar geçersizdir. Özellikle bulundukları yerlere kireç dökmek, kum dökmek onları sadece anlık olarak uzaklaştırır. Sümüklü böcekten kurtulma yolları için mutlaka iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmalısınız.

Oldukça yoğun bir nüfusa sahip olan ve dönem dönem herkesin bu tarz sıkıntılar yaşayabildiği İstanbul’da, Üsküdar ve çevresi için en etkili fare ilaçlama firmaları görev almaktadır. Bu firmalar arasında ekiplerine değer veren, eğitimli uzmanları ile fark yaratan, müşterileri ile diyaloğu sağlam ve yapılan ilaçlama işleminin ardından en etkili çözümleri elde edebilen ilaçlama şirketiyse Üsküdar İlaçlama Şirketi’dir. Fare ve böcek ilaçlama hizmetlerinin en iyi şekilde halledilip insanlara daha temiz ve daha hijyenik evlerin, iş yerlerinin ve sosyal alanların bırakılması ancak bu sayede mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte müşterilerimizin firmamızdan duyduğu memnuniyeti sürekli olarak dile getirmeleri karşısında büyük mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz.

Üsküdar Böcek İlaçlama şirketi sizlere tüm haşereler üzerinde en modern tekniklerle, en sağlıklı ilaçlarla profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Firmamızın hizmetleri 7/24 olup, alanında da sizlere en garantili sonuçları vermektedir.