Sivrisinek ısırması nasıl geçer

sivrisinek-isirmasi-nasil-gecer

Sivrisinekler daha çok yeşillik alanlarda ve nemli yerlerde yaşarlar. Bu haşereler canlıların kanlarıyla beslenirler. Hızlı bir şekilde çoğalırlar. Uçabilme özelliği olduğu için insanlardan, hayvanlardan kolaylıkla virüs taşıyabilirler.

Eğer, sivrisinek ısırığına maruz kalırsanız ısırılan noktaya parfüm, krem, kolonya ..vb ürünlerin sürülmemesi gerekir. Bu bölgeye oksijen sürmeniz mikrobun bulaşmasını önleyecektir.

Evinizde oksijen yoksa eğer bölgeye tuzlu su, aspirin veya limon sürebilirsiniz.

Sivrisinek böceği insanların ve hayvanların kanı ile beslenen hastalık taşıyıcı çok zararlı bir böcektir. Sivrisineklerin ısırdığı yerde kızarıklık, kaşıntı ve hafif şişme görülür. Sivrisineğin ısırması sonucu en çok kaşıntıdan şikayet edilmektedir. Peki Kaşıntı ve bu kızarıklık bir nebzede olsa nasıl tedavi edilmelidir sorununa yanıt olarak bir kaç madde ile yazalım

1. Sivrisineğin ısırdığı bölgede kaşıntıyı gidermek için ısırılan bölgeye diş macunu sürülerek bir rahatlama hissedilebilir.
2. Karpuz suyu ile ısırılan alan temizlenebilir. Neden karpuz suyu; karpuz suyu asitli olduğu için kaşıntıyı giderebilir.
3.  Aspirini ezerek toz haline getirilip soğuk su ile karışrırılıp sivrisineğin ısırdığı bölgeye uygulanarak tedavi olunabilir.

sivrisinek-isirmasi-nasil-gecer
sivrisinek-isirmasi-nasil-gecer

Sivrisineklerinin ortaya çıkartığı hastalıkların başında sıtma, fil hastalığı ve AIDS gelir. Erken önlem alınmadığı takdirde ölümle sonuçlanabilecek ciddi durumlar ortaya çıkabilir.

Üsküdar böcek ilaçlama günün 7/24 saati sizlere bu konuda hizmet vermektedir.

Firmanın bölgeyi saran böcek ve haşere türüne göre en doğru ilaçlama yöntemini seçebilmesi çok önemlidir.Üsküdar böcek ilaçlama şirketi çok sayıda yöntem kullanmaktadır. Her böcek türü için aynı müdahale gerçekleştirilemez. Yüzlerce tür farklı böcek türü içerisinde işe yarar bilgiler toplanarak, yeni ilaçlama yöntemleri geliştirilmiştir. Bu bilgiler ışığında, uzman kadromuzla Üsküdar Böcek İlaçlama olarak, uygulamalar gerçekleştirmekteyiz. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız ve profesyonel çalışanlarımızla 7 gün 24 saat boyunca sizlere ilaçlama hizmeti vermekteyiz.
İşte gerçekleştirdiğimiz ilaçlama türleri:
1) Sıvı İlaçlama
2) Jel İlaçlama
3) Kokulu İlaçlama
4) Kokusuz İlaçlama
5) Fare İstasyonları

Yukarıdaki maddeler alternatif  tıp yöntemlerine giriyor zannedersem ama olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür.  Kaşıntının giderilmesi için bu maddeler uygulanmalı veya zamana bırakılmalıdır…