Şişli Böcek ilaçlama

sisli-bocek-ilaclama

Fare, haşere ve böcek ilaçlama Şişli ilçesinde geniş kapsamlı olarak yapılmaktadır. Bunun anlamı insana zarar veren tüm organizmaların ilaçlanarak insan yaşam alanlarının sterilizasyonunun yapılmasıdır. Böcekler ve kemirgenler her türlü pis ve hastalık yapıcı ortamlarda bulunmaları ve daha sonra mutfak, lokanta, yatak, nevresim, gıdalar…vb insanın birebir temas ettiği her türlü ortam ve eşya üzerinde gezinmelerinden dolayı direkt olarak hastalık yapıcı organizmalardır. Bu nedenle mutlaka yaşam alanlarında da bulunmamaları gerekir. Şişli ilçesi de İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biri olduğundan bu bölgede de böcek ve haşere popülasyonunun sıklığını görebiliyoruz.

Şişli haşere ilaçlama firması olarak halkımıza önerimiz öncelikle yaşam alanlarınızın sterilizasyonunu sağlamanızdır. Açıkta yiyecek bırakılmaması, çöp kutularının kapaklarının kapalı olması, havalandırma yapılması…vs tipi tedbirler bu canlıların ortamlarımıza gelişine neden bırakmayacaktır.

Şişli haşere ilaçlamada hangi yöntemler uygulanır?

Böcek ve haşere ilaçlama teknikleri genelde sıvı ilaçlama, fare istasyonları ve jel ilaçlama olarak yapılır.

Sıvı İlaçlama:

  1. Püskürtme yöntemi: Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olabilir. Belirleyici olan haşerenin türü ve yaşam özellikleridir.
  2. Sisleme yöntemi: Bu yöntem çok ufak boyda olan organizmaları etkisiz hale getirebilmek için, ilacın ortamın her yerine nüfus etmesini kolaylaştırmak amacıyla yapılır.   

Jel ilaçlama: Kimyasal ilaç jelimsi bir yapıdadır. Ve alanda kritik yerlere minik noktalar halinde uygulanır. Hamam böceği, karafatma, oryantal hamam böceği gibi böcekler için uygulanır. Kokusu bu böcekler için çekici olan kimyasal ilaç, böcekler tarafından yenilir ve barındığı yere giderek orda ölür. Başka bir böcek de ölmüş olan böceği yer ve o da zehirlenerek ölür. Bu döngü bu şekilde devam eder.

Fare İstasyonları: Bu yöntem sadece farenin zehirlenmesini hedef alarak yapılan bir düzenek olduğundan diğer canlılara zarar vermez. Kapalı bir kutu içerisine yerleştirilen zehirli yiyeceği yiyen fare daha sonra su içtiğinde kimyasal bir tepkime ile zehirlenir.  

Şişli böcek ilaçlama firmaları araştırmalarınızda mutlaka firmaların Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama sertifikalı olmalarına dikkat ediniz.

Şişli haşere ilaçlama fiyatları için mutlaka firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi isteyiniz.