Örümceklerin Genel Özellikleri

orumceklerin-genel-ozellikleri

Örümcekler ağ örerek avlanan, 8 bacaklı eklembacaklılardır. Gerek ot gerekse etle beslenirler. Yüzlerce çeşitleri bulunmaktadır ve hepsi zehirlidir. Bazı türleri bir kaç saat içinde insanı felç ederek öldürebilir. En tehlikelisi karadul olarak da bilinen zehirli örümcek türüdür. Örümcekler çok rahat yem bulabilen böceklerdir. Solunum yolları karınlarının altındadır. Örümcekler yalnız yaşarlar toplu halde yaşamazlar.

Örümceklerin ağları yapışkan ve esnektir ve her ağın esneme özelliği neredeyse bir telin dört katı kadardır. Her örümcekte yaklaşık olarak yüz adet ağ örme kanalı bulunur ve ağ 350 metre kadardır. Genellikle geceleri ağlarını örerler. Ağızlarındaki duyu bacakları sayesinde avlarını yaparlar ve 5 km kadar bir uçtan diğer uca savrulabilirler. Bir bacağı koptuğunda tekrar yenilebilirler. İlkbahar aylarında döllenirler ve yine ilkbaharda yavrularını yaparlar. Çalılara, duvarlara, ağaç dalların kozalarını bırakırlar.

orumceklerin-genel-ozellikleri
orumceklerin-genel-ozellikleri

Örümceğin en tehlikelisi olan tarantulalar ağ öremezler ancak zehirli oldukları için insanları anında felç yaparak öldürürler. Çok hızlı koşarlar. Diğer çeşitleri ise aldatma ustası da denilen portia örümceği, tekerlek örümcekler, püskürtücü örümcek, pasilobusdur.

Örümceklerin en zehirlisi Avustralya Sydney’de yaşayan Funnelweb örümceğidir. Eğer, bir örümceğin ısırığına maruz kalırsanız yapmanız gereken bir bezle ısırılan bölgenin üst kısmını sıkıca bağlamak ve sabunla yıkamaktır daha sonra uzman bir hekime görünmeniz gerekmektedir. Örümceklerin en çok sevdiği yiyecekler kavun, karpuz, fasulye, kabak ve yapraklardır.

Örümceklerle kişisel olarak mücadele edebilmeniz kısmen olarak yararlı olacaktır ancak yaşam alanınızda sayı olarak çoksa mutlaka Üsküdar böcek ilaçlamayı aramanız gerekmektedir.

Üsküdar böcek ilaçlama firması genelde kokulu, kokusuz, sıvı, jel ilaçları kullanırlar. Bu ilaçlar yasal mevzuata uygun zararsız ilaçlardır. İnsan sağlığına karşı hiç bir tehlikesi yoktur tamamen böceklerin ve böceklerin organizmalarına göre üretilmiştir. İçeriğinde kimyevi maddeler aynı zamanda bitkilere, çiçeklere ve hayvanlara da zarar vermeyen türdendir.

Üsküdar böcek ilaçlamaya günün 7/24 saati ulaşabilirsiniz. Üsküdar böcek ilaçlama fiyatları, böceklerin türüne, böceklerin yoğunluğuna ve alanın metre karesine göre değişim göstermektedir.

Gerek küresel ısınma gerekse çevresel faktörler ve betonlaşmanın de etkisiyle bu böcekler ve haşereler besin alanı olarak evleri, okulları ve iş yerlerini seçmeye başladılar. Bu durum insanların sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını engel teşkil ettikleri için halkın bir çoğu piyasada bulunan güvenilir ilaçlama firmalarına başvurdular. Danışacağınız firmanın mutlaka yasal mevzuata uygun bir şirket olmasına dikkat ediniz.