Lağım Faresi İlaçlama

lagim-faresi-ilaclama

Üsküdar böcek firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için yaşam alanlarına sızan tüm böcek çeşitlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.

Lağım fareleri kemirgen türleri arasında en pis olan canlılardır. Kuyruk boyları hariç uzunluğu 15, 25 cm’dir. Genellikle 200 ve 500 gram arasında olan bu canlılar 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilir. 16 metre yükseklikte olan her alandan rahatlıkla atlayabileceği için yaşam alanları içine kolaylıkla sızabilir.

Yaşam alanları içinde genellikle kabloları kemirerek yangın çıkmasına sebebiyet verir. Bunun yanı sıra doğrudan veya dolaylı yollarla insanlarla teması sonucunda birçok bulaşıcı, kalıcı ve hatta ölümcül hastalığa sebebiyet verir.

Salya ve dışkı yoluyla yaşadığı alan içine taşıdığı bakterileri bulaştırabileceği gibi, açıkta bırakılan yiyeceklerin üzerine konaklayarak mikrobunu aktarır. Kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel firmalardan lağım böceği ilaçlama uygulaması almanız en garantili sonuca ulaştıracaktır.

Genellikle lağımlarda, binaların bodrum ve çatı katlarında, kömürlüklerde, bina dışında ise otopark, akarsu kenarları ve çöp yığınları içinde barınır. Ortalama yaşam süreleri 1 yıl olan lağım faresi, yılda ortalama 2 veya 6 kez doğum yapar. Her doğumunda yaklaşık 8, 9 fare dünyaya gelir. Yavru farelerin yetişkin bir hale gelmesi ise yaklaşık olarak 4 aylık bir süre zarfında gerçekleşir.

İlaçlama uygulamalarında hem kendi sağlığınız hem de yaşam alanlarınızın sağlığı için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunların en başında geleni ise firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasıdır.

Üsküdar böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer canlıların sağlığı açısından zararsızdır.

Uzman ekibimizin şikayetçi olunan alana gelip, farenin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından lağım faresi ilaçlama uygulamasına geçilir.

Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız, Üsküdar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.