Kene ısırmasının belirtileri nelerdir

kene-isirmasinin-belirtileri-nelerdir

Keneler çok küçük genelde siyah ve kahverengi olan böceklerdir. İnsanların ve hayvanların ısısına, hareket enerjilerine göre kan kokusunu alırlar ve istediği noktayı aniden ısırıp kısa sürede derinin altına girerler. Başı derinin altında olup vücudunun diğer tarafı dışarıda kalır bu nedenle ilk etapta insanlarda ben görüntüsü olarak algılanırlar.

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde kene olduğunu şüphe ettiğiniz anda kendi yöntemlerinizle koparmayınız. Çünkü kenelerin yüzlerce türü vardır ve onlardan biride en tehlikeli olanı kanamalı Kırım Kongo kenesidir. Bu nedenle böyle bir durumda derhal bir uzman doktora gitmeniz ve müdahale ettirmeniz gerekmektedir.

Keneler ısırdığı ilk anda sızı ve kızarma ardından da pembe ve zamanla mora dönüşen bir reaksiyon oluşacaktır. Baş ağrısı, ateş, kas ağrıları, mide ağrısı, ishal ve kusma gibi belirtileri vardır.

Hepimizin bildiği gibi kene böceği zehirli ve zehiri çok etkili olan bir böcektir. Kene ısırdığı zaman içindeki zehri hemen kana tükürmez kendini güvende hissetmediği zaman kana doğrudan zehir bulaştırır. Kene kana bulaştırdığı zaman insanlarda bazı belirtiler görülür. Bu belirtileri madde madde sıralayalım…

Kene ısırdığı zaman ne gibi belirtiler görülür

  • Aşrı derecede baş ağrısı ve baş dönmesi
  • Miğde bulantısı
  • Kenenin ısırdığı yerde kabarıklık ve kızarıklıklar
  • Ateş yükselmesi
  • Kurma
  • Vucudun bazı yerlerinde noktasal kanama
  • Halsizlik
  • İştahsızlık
  • Burun ve Dişeti kanaması

Kene ısırmasında bu gibi belirtiler görülür.

Üsküdar Böcek İlaçlama, farklı ilaçlar ve önemli teknikler ile en iyi fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Buna paralel olarak Selin fare ilaçlama ekiplerinin özel olarak geliştirdikleri ve mekana ya da fare türüne göre değişkenlik de gösterebilen çeşitli metotların ortaya çıktığı uygulamalar da dikkat çeker. Hem ekonomik, hem çok etkili, hem de uzun vadeli sonuçlara sahip ilaçlamalar ile dileyen herkes bu ekiplerden faydalanabilir. Eğer siz de evinizi veya iş yerinizi farelerden kurtarmak istiyorsanız başarılı ve deneyimli çalışma kadromuzla hemen iletişime geçerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Kene ısırdıktan sonra kesinlikle en yakın sağlık kuruluşuna gidip tedavi olmaktır. Kene bulunan alanların ise hemen böcek ilaçlama firması tarafında profesyonel birşekilde ilaçlanması gerekmektedir.