Kakalak Böceği İlaçlama

kakalak-bocegi-ilaclama

Kakalak böcekleri hamam böceğinin bir başka türüdür. Dünya üzerinde en hızlı üreyen canlılar arasındadır. Dişi bir kakalak yılda ortalama 30 bin yumurta bırakır. Hatta bazı kakalak türlerinin 1 milyon yumurta bıraktığı bilinir. Üsküdar böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm böcek türlerinin yanı sıra kakalak böceği ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.

Kakalak böceklerinin yediği besinler ve yaşadığı ortamlar genel olarak pis olduğundan vücutlarında birçok virüs barındırır. İnsanların yaşam alanlarına sızan bu canlılar taşıdıkları virüsü, açıkta bırakılan yiyeceklerin üzerine konaklayarak bırakır. Bu bulaşma sonucunda kişide; dizanteri, verem, astım, hepatit, gıda zehirlenmesi, mantar ve alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Genellikle nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı tercih eden kakalak böcekleri, kişisel alanlarda ise mutfak ve banyoları tercih eder. Günde ortalama 20 saat barındığı alanda uyur. Zor yaşam koşullarına karşı oldukça alışkındır. 30 gün boyunca açlığa ve susuzluğa dayanabildiği gibi aynı zamanda kafası koptuğunda 1 hafta boyunca hayatını sürdürür. Evrim geçirmemiş nadir canlılar arasında olan kakalak böceği evlerde tamir olmayan su ve kanalizayon boruları, parke ve duvar çatlakları, kırık, çıkık alanlarda barınır. Vücutlarının dışındaki kabuk çok sert olduğundan kolayca ölmez.

Üsküdar böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahibiz. Firmamız tarafından kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Kakalak böcek ilaçlama uygulaması için kokulu sıvı ilaçlama çeşidi tercih edilir. İlaçlama periyotları esnasında kakalak böceği yumutlamış ise o yumurtalara ilaç etki etmeyecektir. İlaçlamanın ardından 20. günün sonunda yapılacak olan ikinci bir kakalak böceği ilaçlama uygulaması ile yumurtalarda tamamen ortadan kalkacaktır.

Sizde ev, iş yeri, otel, fabrika, okul, hastane gibi kapalı alanların yanı sıra; tarla, park, bahçe gibi açık alanlarda da kakalak böceği sorunu yaşıyorsanız, Üsküdar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan müşteri hizmetlerinden gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.