Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir ?

hamam-bocekleri-nasil-yok-edilir

Yok edilmesi oldukça zor olan haşerelerden biri de hamam böcekleridir. Çünkü çok hızlı yumurtlarlar ve tek seferde onlarca sayıya ulaşırlar. Bu sayede de onlardan kurtulmak için yapılan bireysel yöntemler oldukça geçersiz ve başarısız kalır.

hamam-bocekleri-nasil-yok-edilir

Peki hamam böceklerinin özellikleri nelerdir ve hamam böcekleri nasıl yok edilir?

  • Genellikle kalorifer böcekleri ile karıştırılan hamam böcekleri, onlarla aynı familyadan gelseler de fizyolojik olarak farklıdırlar.
  • Yemek döküntüleri, böcek ölüleri, karınca, su ile beslenirler.
  • Oldukça hızlı hareket ederler ve refleksleri çok güçlüdür. Bir anda gözden kaybolurlar.
  • Genellikle evlerin banyolarında ve mutfaklarında, restoran ve lokantaların mutfak ve salonlarında, nemli yerlerde, deniz kıyılarında bol miktarda bulunurlar.

Hamam Böceklerinin Zararları

Her yerde fazla sayıda olmaları nedeniyle hamam böcekleri, üzerinde en çok araştırma yapılan haşerelerden biri olmuştur. Hamam böcekleri, insan sağlığı üzerinde pek çok hastalığa yol açarlar. Özellikle deri hastalıkları, cilt hastalıkları, ateşli hastalıklar, enfeksiyon, bulantı gibi hastalıklara yol açarlar. Aynı zamanda maddi kayıplara ve prestij kayıplarına da neden olurlar. Bu nedenle de onlarla mücadele ederken mutlaka iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmalı, en garantili yollarla bu haşereden kısa süre içinde kurtulmaya çalışılmalıdır. Hamam böcekleri nasıl yok edilir konusunda ise mutlaka iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız.

Haşere ve kemirgen türleri yapıları gereği taşıdıkları virüs ve mikroplar sebebiyle çok sayıda hastalığa neden olabilirler. Özellikle farelerden insanlara geçen salgın hastalıklar vardır. Bu Salgın hastalıklar dolayısıyla insanların yaşamları son bulabilir.

Fare ve böcek ilaçlama hizmetlerinin en iyi şekilde halledilip insanlara daha temiz ve daha hijyenik evlerin, iş yerlerinin ve sosyal alanların bırakılması ancak bu sayede mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte müşterilerimizin firmamızdan duyduğu memnuniyeti sürekli olarak dile getirmeleri karşısında büyük mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz.

Hamam böceği ilaçlama konusunda Üsküdar’da sizlere sunduğumuz en kaliteli hizmetlerle ilaçlama yapan İlaçlama Üsküdar firmamız her gün her saatte hizmetinizdedir.