Güve böceğinden korunmak için ne yapmalıyız?

guve-boceginden-korunmak-icin-ne-yapmaliyiz

Kebeklere benzerliğiyle dikkat çeken güveler her ne kadar zararsız gibi görünseler de evdeki giysilerinize ve sizde birçok cilt hastalıkları ve alerjik reaksiyonlara neden olabilecek tehlikede böceklerdir.

Kelebekler gibi kanatları vardır ve kahverengidir ancak kelebekler gibi hızlı uçamazlar. Hareketsiz olan güveler özellikle kumaş parçalarıyla beslenirler.

Henüz yeni aldığınız tişörtünüzde küçük bir delik gördüyseniz mutlaka yaşadığınız ortamda güve var demektir. Sayısal olarak yoğunsa eğer kişisel olarak müdahale etmeniz mümkün olmayabilir. Bu nedenle garanti sonuç veren ilaçlama firmalarıyla iletişime geçmeniz doğru olacaktır.

Konar türken bir böcek olduğu için insanlardan ve hayvanlardan kolaylıkla virüs bulaştırabilirler. Sıtma, tifo, alerjik rinit, üst-alt solunum yollarında enfeksiyonlar, cilt hastalıkları..vb hastalıklara neden olabilirler.

 Üsküdar Böcek İlaçlama, farklı ilaçlar ve önemli teknikler ile en iyi fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Buna paralel olarak Selin fare ilaçlama ekiplerinin özel olarak geliştirdikleri ve mekana ya da fare türüne göre değişkenlik de gösterebilen çeşitli metotların ortaya çıktığı uygulamalar da dikkat çeker. Hem ekonomik, hem çok etkili, hem de uzun vadeli sonuçlara sahip ilaçlamalar ile dileyen herkes bu ekiplerden faydalanabilir. Eğer siz de evinizi veya iş yerinizi böceklerden kurtarmak istiyorsanız başarılı ve deneyimli çalışma kadromuzla hemen iletişime geçerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Güveler gün ışığında bulundukları noktaya konarlar ve öylece kalırlar hareketsiz yapıları vardır fakat akşamları ışığa karşı aşırı duyarlı oldukları için bir anda gece lambanızın etrafında, cep telefonunuzun ekranı üzerinde hareket edecektir. En bilinen türü giysi güveleridir. Giysi güveleri dolabınızdaki tüylü kıyafetleri yemeye bayılırlar. Bu nedenle güveler yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

Evinizde güveler ve diğer türden böcekler varsa mutlaka bir ilaç firmasına başvurunuz. Bu firmalar güvenli olup Sağlık Bakanılığı onaylı ilaçları kullanmaktadırlar. Sıvı, kokulu, kokusuz, jel gibi türleri vardır. İlaçlama kapalı, açık olarak iki yöntem uygulanır. İlaç ve teknik tercih ev ya da iş yeri sakininin tercihine kalmıştır ancak bu konuda ilaçlama şirketi sizlere gereken bilgiyi ve talimatı verecektir.