Farelerden Kurtulmak İçin Neler Yapmalıyız?

farelerden-kurtulmak-icin-neler-yapmaliyiz
farelerden-kurtulmak-icin-neler-yapmaliyiz
farelerden-kurtulmak-icin-neler-yapmaliyiz

Fareler omurgalı ve kemirgen hayvanlardır. Bazılarımız evlerinde evcil fare türlerinden beslese de genel itibariyle evde, iş yerinde, depolarda farelerin bulunması hiç hoş karşılanmaz. Günümüzde şehir yaşamının fazlasıyla yaygınlaşması bir çok hayvan türünün de bu durumdan olumsuz etkilenmesine sebep olmuştur. Bu yüzden de yaşam alanı azalan fareler yemek bulabilmek amacıyla ev, iş yeri, ofis, fabrika, otel gibi birçok mekana girebilirler.

Fareler birçok hastalığı taşıdığı gibi, kemirgen oldukları için size veya eşyalarınıza da zarar verebilir.

Sıklıkla karşılaştığımız fare türleri şunlardır:

  • Lağım faresi,
  • Çatı faresi,
  • Fındık faresi,
  • Pamuk faresi,
  • Ev faresi.

Bu fare türleri evlerimize genellikle dışarı kaynaklı girerler. Üstelik lağım faresi dışındaki fareler, oldukça küçük oldukları için hemen her yerden geçebilirler. Eklemli oldukları için hareketleri çok hızlı olan fareler bizim dikkat edemeyeceğimiz bir şekildeki hızla evimize girebilirler.

Oldukça yoğun bir nüfusa sahip olan ve dönem dönem herkesin bu tarz sıkıntılar yaşayabildiği İstanbul’da, Üsküdar ve çevresi için en etkili fare ilaçlama firmaları görev almaktadır. Bu firmalar arasında ekiplerine değer veren, eğitimli uzmanları ile fark yaratan, müşterileri ile diyaloğu sağlam ve yapılan ilaçlama işleminin ardından en etkili çözümleri elde edebilen ilaçlama şirketiyse Üsküdar İlaçlama Şirketi’dir. Fare ve böcek ilaçlama hizmetlerinin en iyi şekilde halledilip insanlara daha temiz ve daha hijyenik evlerin, iş yerlerinin ve sosyal alanların bırakılması ancak bu sayede mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte müşterilerimizin firmamızdan duyduğu memnuniyeti sürekli olarak dile getirmeleri karşısında büyük mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz.

Evde fare olduğunu nasıl anlarız?

Aslında evinizde fare olduğunu anlamanız oldukça zordur. Çünkü fareler çok iyi gizlenebilen hayvanlardır. Evde fare olduğu genellikle farelerin çıkardıkları tıkırtılardan, dışkılarından ya da kemirerek size veya bir eşyaya verdiği zarardan anlaşılabilir. Böyle bir durumdan şüphelendiğinizde dahi mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Haşere ve kemirgen türleri yapıları gereği taşıdıkları virüs ve mikroplar sebebiyle çok sayıda hastalığa neden olabilirler. Özellikle farelerden insanlara geçen salgın hastalıklar vardır. Bu Salgın hastalıklar dolayısıyla insanların yaşamları son bulabilir.

Siz değerli müşterilerimiz için en modern yöntemleri sunan Üsküdar böcek ilaçlama firmamıza haftanın her günü ve günün her saatinde müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla ulaşabilir, fare ilaçlama yöntem ve tekniklerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.