Evdeki Kurtçuklarla Başa Çıkmanın Yolu

evdeki-kurtcuklarla-basa-cikmanin-yolu
evdeki-kurtcuklarla-basa-cikmanin-yolu
evdeki-kurtcuklarla-basa-cikmanin-yolu

Genellikle mutfaklarımızda ve tahta eşyalarımızda bulunan kurtçuklar bir an önce evden uzaklaştırılması gereken haşerelerdir. Kendilerine nemli ve sıcak yerleri mekan olarak seçerler ve özellikle kuru bakliyat gıdalarının içlerinde oluşurlar. Ve evdeki bakliyatlarımızı yenilemeyecek hale getirirler. Evin birçok yerine yayılmaya başlarlar ve onlarla başa çıkmak imkansız hale gelir. Ayrıca eski mobilyaların içinde de yaşama imkanı bulan ve onları kemiren kurtçuklar yazın daha da çok türerler.

Kurtçuk neden oluşur?

Kurtçukların oluşması için elbette bazı sebeplerin olması gerekir. Her besin mutlaka canlı organizmaları üzerlerinde bulundurur. Bu canlı organizmalar besinler bayatlamaya başladığı zaman gelişmeye başlar. Bu gelişim de onların çeşitli canlılar halini almasına sebep olur. Çeşitlenen canlı türleri de kurtçukları oluşturur. Bir diğer neden ise uçuşan sineklerin larvalarının besinlere, meyvelere veya sebzelere bulaşmış olmasıdır. Evde uzun süre tuttuğunuz çöpler de evinizde kurtlanmaya sebep olabilen bir durumdur.

Oldukça yoğun bir nüfusa sahip olan ve dönem dönem herkesin bu tarz sıkıntılar yaşayabildiği İstanbul’da, Üsküdar ve çevresi için en etkili fare ilaçlama firmaları görev almaktadır. Bu firmalar arasında ekiplerine değer veren, eğitimli uzmanları ile fark yaratan, müşterileri ile diyaloğu sağlam ve yapılan ilaçlama işleminin ardından en etkili çözümleri elde edebilen ilaçlama şirketiyse Üsküdar İlaçlama Şirketi’dir. Fare ve böcek ilaçlama hizmetlerinin en iyi şekilde halledilip insanlara daha temiz ve daha hijyenik evlerin, iş yerlerinin ve sosyal alanların bırakılması ancak bu sayede mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte müşterilerimizin firmamızdan duyduğu memnuniyeti sürekli olarak dile getirmeleri karşısında büyük mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz.

Kurtçuklardan Kurtulmanın Yolu Var Mı?

Kurtçuklar gece ve gündüz sürekli hareket halinde olan canlılardır ve evinizde tahmin bile edemeyeceğiniz yerlere kadar girebilirler. Mutfakta başlasa dahi yatak odalarınızdaki dolaplarda bile bu haşerelere rastlayabilirsiniz. Kurtçuklardan kurtulmak için türlü türlü yöntemler olsa da ilaçlama hizmeti dışındaki yöntemler asla işinize yaramayacaktır. Evinizde daha fazla yayılmamaları için size tam ve kesin çözümler sunan, Sağlık Bakanlığı onaylı firmamızla dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.