Üsküdar Cumhuriyet Mahallesi Böcek İlaçlama

cumhuriyet-mahallesi-bocek-ilaclama

Böcekler dünya üzerinde tür bakımından en fazla nüfusa sahip canlılardır. Günümüzde taksonomi açısından 700’e yakın böcek türü bulunurken; nüfuslarının da 6 ila 10 milyon arasında değiştiği bilinmektedir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de hem şehir hayatında hem de kırsal kesimde insanların kişisel alanında en rahatsız olduğu bu canlılara her yerde rastlamak mümkündür.

Böcekler kapalı alanlarda özellikle de evlerde mutfak ve banyo gibi ıslak yerlerde; halı altlarında, gardrop altları ve köşelerinde, mutfak dolaplarında…vb tip yerlerde barınmayı tercih eder. Gündelik yaşantımız içinde bizi ve çevremizdekileri son derece rahatsız eden böceklerden evde uygulanacak basit yöntemlerle kurtulmak kendi sağlımız açısından son derece yanlış ve bu zararlılardan tamamen kurtulabilme imkanı açısından da olanaksızdır. Kan emici böcekler insanlarla teması sonucu doğrudan hastalık bulaştırır.

Haşereler, özel alanlarda açıkta bulunan besinlerin üzerinde konaklayarak veba, dizanteri, verem, astım, kanser, hepatit gibi hastalıkların yanı sıra birçok bulaşıcı virüs ve mikrop gibi salgınlara neden olur. Haşere istilası ile karşılaştığınızda ilaçlama hizmetleri veren firmalardan yardım almak en pratik ve sıhhatli bir şekilde çözüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Haşere problemi sadece özel yaşamı etkileyen bir sorun değildir. Psikolojik ve mental birçok soruna yol açabilir. Bir işletmede böceklerin görülmesi kötü bir intiba bırakarak o mekanın bir daha tercih edilmemesine neden olacaktır. Aynı zamanda kişisel alanlarımızda konuk ettiğimiz kişilerin böceklerle karşılaşması da bizi ve misafirlerinizi rahatsız edecektir. Bu durum prestij kaybına neden olacağı gibi manevi olarak da bireyi etkileyebilir.

Üsküdar böcek ilaçlama olarak Cumhuriyet mahallesinde de hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, karınca, örümcek, halı böceği, bit, pire, kene, tahtakurusu, tahta kurdu, güve, çıyan, danaburnu, kakalak, mite, deri böceği, gümüş böceği, kulağa kaçan böceği, sivrisinek, arı, tatarcık, salyangoz, tespih böceği, kertenkele, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi gibi tüm haşere ve fare türlerine karşı ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Haşereler gün içinde en sık karşıladığımız canlılardır. Tür ve taksonomi açısında dünya üzerinde en kalabalık/yoğun canlı çeşidi olan böceklerin bazı çeşitleri ekolojik döngü için son derece önemli  ve gerekli iken bazı çeşitlerininse insanlarla teması ölümcül hastalıklara yol açabiliyor.

Kan emici böcekler insanlarla teması sonucu direkt hastalık bulaştırır. Haşerelerin doğrudan veya dolaylı yoldan insana bulaştırdığı hastalıklar ise tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır. Özellikle çocukları zehirli haşere türlerinden korumak büyük önem taşır. Bu sebeple kişisel alanlarımızda hijyene olabildiğince dikkat etmeliyiz.

Haşerelerin bazı türleri son derece tehlikeli bir sınıf olduğu gibi barındıkları alanda rahatlıkla üreyebilirler. Özellikle hamam böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu, gümüş böceği, uyuz böceği, tespih böceği ve örümcek türleri bulundukları alanda kısa sırada yumurtlar.

Böcek türleri genellikle doğada, yeşillik alanlarda bulunsa da şehir hayatında varlıkları inkar edilemez. Doğadan, kendi yaşam alanından çıkıp insanların yaşadıkları ortamlara giren bu canlılar büyük ölçüde tehdit barındırır. Taşıdıkları mikrop ile sokmaları, ısırmaları sebebiyle pek çok solunum yolu hastalıklarına, temas yoluyla cilt ve deri hastalıklarına neden olur.

Zehirlenmeler ile çevresindeki insanlara zarar verebilir. Aynı zamanda haşerelerin insanlar dışında hayvanlara verdiği zararda insanlara verdiği zarardan farksızdır. Özellikle çıyan, kene, bit ve uyuz böcekleri grubu tarafından birçok hayvan verimsiz kalmakta ve telef olmaktadır.

Üsküdar böcek ilaçlama şirketi, hizmetlerini aksatmadan gerekli tüm önlemleri alarak insan ve çevre sağlığını tehdit eden haşerelere karşı, dev ekibi ve yüksek kalitedeki ilaçlarıyla mücadele etmektedir.

Böcek türlerine karşı son derece savunmasız kaldığımız bu alan içinde böcek ilaçlama hizmetleri bireyleri maddi ve manevi açıdan koruma altına almaktadır. Yıllardan beri Güngören böcek ilaçlama olarak faaliyetimizi sürdürdüğümüz İstanbul genelinde Güngören Kirazlıtepe’de de hizmetlerimiz devam etmektedir. İstediğiniz zaman diliminde müşteri hizmetlerimizi arayarak gerekli bilgi ve hizmeti alabilirsiniz.

Kişisel veya toplumsal alanlarınızda haşere problemine karşı önlem almak istiyorsanız 7 gün 24 saat faaliyetini sürdüren firmamızı arayıp gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.