Böceklerin Zararları Nelerdir ?

boceklerin-zararlari-nelerdir

Böcekler dünya üzerinde tür ve sayı olarak oldukça fazla olan, insanlara ve hayvanlara, bitkilere, hatta kendi türleri dışındaki haşerelere bile zarar verebilen canlılardır. Üstelik mikrop ve bakteri açısından da çok fazla pis yerlerde türedikleri için kendi bünyelerinde barındırdıkları mikroba bile karşı gelemeyip ölebilmektedirler. Peki böceklerin zararları nelerdir?

  • Böcekler bitkilere fazlasıyla zarar vermektedir. Çoğu zaman meyve sebzelerin bozulmasına, çürümesine neden olabildikleri gibi, bahçeleri, ekili dikili alanları da istila edebilmektedirler.
  • Hayvanların üzerine yapışarak veya onları sokarak, pek çok hayvan türünün hastalanmasına veya huzursuz olmasına neden olmaktadırlar. Özellikle keneler, pireler, sümüklü böcekler, çıyanlar, akrepler bu haşerelere örnek olarak gösterilebilir.
  • Gider boruları, lağım boruları, kanalizasyon gibi yerlerde türedikleri için bu yerlerin mikrop ve pisliğini evlerimize taşırlar. Aynı zamanda sinekler de insan ve hayvan dışkıları üzerinde konakladığı için çok farklı bakterileri evimize getirirler.
  • Ayrıca sokmaları ve ısırmaları ile de ciddi sayılabilecek deri hastalıklarına, zehirlenmelere yol açabilirler. Özellikle uyuz böcekleri, çıyanlar, akrep, fare, tatarcık, sivrisinek, pire gibi haşereler farklı farklı bulaşıcı hastalıklara da yol açmaktadırlar.
  • Organizma türünden olan haşereler ise solunum yolları hastalıklarına, astım ve bronşite neden olmaktadırlar. Özellikle akar, mayt, mite bunlara örnek gösterilebilir.
  • Yeme içme işletmelerinde bulunmaları ise oldukça tehlikelidir. Hem de işletme açısından oldukça olumsuz bir durumdur. Pek çok gıda zehirlenmesi gibi hastalıkları da bu işletmeler üzerinden bulaştırırlar.

Üsküdar Böcek İlaçlama, farklı ilaçlar ve önemli teknikler ile en iyi fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Buna paralel olarak  Üsküdar böcek ilaçlama ekiplerinin özel olarak geliştirdikleri ve mekana ya da fare türüne göre değişkenlik de gösterebilen çeşitli metotların ortaya çıktığı uygulamalar da dikkat çeker. Hem ekonomik, hem çok etkili, hem de uzun vadeli sonuçlara sahip ilaçlamalar ile dileyen herkes bu ekiplerden faydalanabilir. Eğer siz de evinizi veya iş yerinizi farelerden kurtarmak istiyorsanız başarılı ve deneyimli çalışma kadromuzla hemen iletişime geçerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Üsküdar Böcek İlaçlama firması olarak her noktadaki her haşerelere ve onların zararlarına karşı en garantili ve en sağlıklı çözümleri sizlere sunmaktayız. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Akreplerin özellikleri zehirleri ile zor durumda kendilerini zehirlemeleridir.