Bit İle Nasıl Mücadele Edilir ?

bit-ile-nasil-mucadele-edilir

Bit hepimizin daha çok küçük yaşlarda tanıştığı, oldukça küçük olan ve genellikle saçlarımızda olan bir haşere olarak aklımızda yer edinmiştir. Hemen herkesin adını duyduğu, hatta atasözleri ve deyimlerimize de konu olan bitler, insan sağlığına her haşere gibi zarar vermektedir. Peki bitlerin özellikleri nelerdir?

bit-ile-nasil-mucadele-edilir
bit-ile-nasil-mucadele-edilir

Bitlerin Özellikleri

Gözle görünmeyecek kadar küçük olan bu haşerenin ilk önce sirke adı verilen yavrularını görürüz. Bu sirkeler yumurta şeklindedir ve yumurtalarını çatlatarak bit halini alırlar. Genellikle kafa derimizdeki dokularla beslenen, çok hızlı bir şekilde çoğalan ve anında bir başkasına bulaşabilen bitler, kafamızın çok küçük bir bölümünde bile onlarca olabilir. Peki bitler nerelerde bulunabilir?

  • Evlerimizdeki koltuklarda,
  • Toplu taşıma araçlarındaki koltuklarda,
  • Yatak ve yastıklarımızda,
  • Otel, motel ve konaklama yerlerinin yataklarında ve havlularında,
  • Kuaförlerin taraklarında,
  • Mağazalardaki kıyafetlerde, şapkalarda çok sayıda bit vardır.

Tüm haşerelere ve haşerelerin zararlarına karşı firmamız sizleri en yetkin bir şekilde korumaktadır. Peki bu kadar fazla yerde olan bit ile nasıl mücadele edilir ? Saç bitleri ile mücadele ederken yapılması gereken ilk şey bit şampuanı kullanmaktır. Fakat bitler yastığa, havluya, koltuklara, evdeki diğer bireylere de bulaşabilmektedir.  Bu nedenle de bit şampuanı yetersiz kalacaktır. İyi bir ilaçlama firmasından bit ilaçlama hizmetleri almak yapılması gereken en önemli şeydir. Çünkü hızla çoğalan bitlerden başka türlü kurtulmak imkansızdır.

Üsküdar’da ilaçlama şirketi olarak her zaman sizlerin yanınızda olan firmamız, bitleri tamamen yok etmekte, sizlere en garantili sonuçları da sunmaktadır.

Haşere ilaçlama Üsküdar olarak çağrı merkezlerimiz siz değerli halkımızın 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.