Tahtakurusu oldukça farklı ve minik, her yerde yaşayabilen, her evde olabilen bir haşeredir. Bu nedenle de onlardan kurtulmak için pek çok yola başvurulmuş, bireysel yöntemler aranmıştır. Fakat bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramadığı gibi tahtakuruları evlerde ve diğer mekanlarda çok daha çoğalmıştır. Peki tahta kurusu nedir?

Tahtakurusu Haşeresinin Özellikleri

Her şeyden önce tahtaların içinde, arasında bulunan ve gündüzleri dinlenerek geceleri tahtaları ve tahtadan üretilmiş eşyaları yiyerek beslenen bu haşere, oldukça parlak bir görünüme sahiptir. Tahtakuruları da böceklerin zararları konusuna giren haşerelerdendir, hatta etçil olmamasına rağmen çoğu zaman insanları ısırabilmektedirler.

Eğer evinizde tahtakurusu böceğinin olup olmamasından şüpheleniyorsanız;

  • Geceleri düzenli bir şekilde kemirme sesleri duyuyorsanız,
  • Masa ve koltukların altında toz şeklinde dökülmüş tahta parçacıkları varsa,
  • Eşyalarınızın tahta bölgelerinde minik delikler açılmışsa,
  • Rutubet kokusu eşyalarınızda hakimse bu haşereden evinizde var olduğundan emin olabilirsiniz.

Tahtakurusu İle Mücadele

Tahtakurusu ile mücadele ederken ya tek tek eşyaları atmalısınız ya da iyi bir ilaçlama firmasına tahtakurusu ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız. Sizlere her haşere ilaçlama işlemlerinde en nitelikli uygulamalar ve en profesyonel kadrosu ile hizmet veren Üsküdar ilaçlama şirketimize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Böcek İlaçlama Firması Tavsiyesi başlıklı makalemizde En İyi Böcek İlaçlama Firması Tavsiyesi, ilaçlama servisi ve ilaçlama şirketi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir